אין לי ידע בתכנות

אדם ללא ידע בתכנות מפתח סטרטאפ

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

לפני שאני מתחיל חשוב לי להגיד:

את או אתה, לא הראשונים ולא האחרונים להתחיל את הסטרטאפ שלכם בלי שום ידע בתכנות / ידע בקוד / ניסיון בעולם ההייטק.

 

אז חזרה לעניינו,
איך מקימים סטרטאפ בלי ידע בתכנות?

אז כפי שציינתי קודם, מניח שעניתי לכם על השאלה הראשונה – האם ניתן בכלל להקים סטרטאפ בלי שום ידע בתכנות? התשובה היא: חד משמעית כן! לא רק שאתם לא הראשונים או האחרונים, אני גם אסביר בדיוק את התהליך שאותו יזמים צעירים עוברים בלי ידע בעולם הסטרטאפים.

לבחור את השותף הנכון

אם ננתח את הסטטיסטיקות של הסטרטאפים נלמד דבר אחד חד משמעי – אין סטרטאפ מצליח שמורכב מצוות של אדם אחד. חשוב להבין שלאורך הדרך, תאלצו להיעזר באנשים שסביבכם בין אם אלו עובדים, יועצים, קבלני משנה או המשפחה שלכם.
סטרטאפ בבסיסו מבוסס על סינרגיה, על היכולת לשלב בין רעיון, לאנשים הנכונים, ומהם להוציא את הרעיון מן הכוח אל הפועל. מעבר לכך, ישנה גם הסינרגיה בין האנשים – היכולת לשלב אדם שטוב במשהו אחד, אדם אחר שטוב בתחום נוסף ולאחד ביניהם כוחות שייצרו מוצר מפואר.
אם נחשוב על זה לרגע, לאדם לבד אין סיכוי ללמוד את כל הרבדים בעסק. אתם לא יודעים לתכנת? מה עם קידום בגוגל? מה עם שיווק באופן כללי? איפיון פרויקטים?
בעולם הסטרטאפים יש המון רבדים שחשוב להכיר, אבל אין דרך להכיר את כולם לעומק. לכן, חשוב לבחור את הצוות המנצח לרעיון שלכם.
כאשר אין לך ידע בתכנות, אתה זקוק לשותף טכנולוגי, שותף שמכיר את עולם ההייטק, שותף שמסוגל לענות על הדרישה הטכנית בפרויקט. יותר מזה, שותף שיודע להכווין אותך לפתרונות גם לצרכים שלא קשורים לפיתוח הסטרטאפ – שיווק, קידום עסקים, איפיון וכו'. 
בית תוכנה הוא בדרך כלל הפתרון לכך.

בתי תוכנה יודעים לענות על הצדדים הטכניים בפרויקט ויוכלו לקחת את הרעיון שלכם אל השלב הבא.

קחו מאיתנו,
3 טיפים לתחילת דרכו של סטרטאפ שלא קשורים לחוסר הידע

  1. שתפו אחרים ברעיון שלכם – מאמר שלם שמסביר מדוע כן כדאי לשתף אחרים ברעיון שלכם. הדעה הרווחת היא לשמור בבטן ולא לשתף אחרים. החשש העיקרי? שיגנבו לכם את הרעיון. תנו הצצה, מקווה שאשכנע אתכם אחרת
  2. אפיינו את המוצר המינימאלי שיאפשר לכם את התוצאה המקסימלית בטווח קצר. סיסמה שאמורה ללוות אתכם לכל אורך הפרויקט שלכם עד רגע ההגעה של הפרויקט לידי הלקוחות שלכם. הקונספט הזה נקרא MVP
  3. נסו ללמוד את עולם התוכן אליו אתם נכנסים, ללמוד את השוק של הסטרטאפ, ללמוד את המתחרים, ללמוד את הלקוח.
    ככל שתתעמקו יותר, תצברו יותר ידע, תוכלו לקבל החלטות נכונות יותר, לבצע Pivotים, ולנהל את הסטרטאפ בצורה טובה
 
ממש במקרה, LevelApp הינו בית תוכנה.
נשמח להוביל יחד איתך את הרעיון שלך אל השלב הבא.

More To Explore

בית תוכנה
ידע

סטארטאפ מצליח

לך יש את הסטרטאפ הבא ואנחנו נעזור לך לממש אותו! בשנים האחרונות עולם הסטרטאפים הולך וצומח. יחד עם התהליך מגיע גם החשש של היזמים לקום