מה כדאי לדעת לגבי חברה לאפיון טכני?

levelapp | יוני 22, 2023

יש הנוטים לבלבל בין אפיון פונקציונאלי לאפיון טכני. בפונקציונאלי מדובר על מסמך המפרט את כל הדרישות מצוות הפיתוח של האפליקציה במטרה לסייע לתהליך הפיתוח, למנוע אי הבנות ואי דיוקים וכמובן לייעל את העבודה השוטפת ולהבטיח תיאום ציפיות מושלם. 

מסמך זה מאפשר להתעמק בכל אחת מהפונקציות השונות, דבר שכמובן יכול למנוע טעויות ותיקונים יקרים בהמשך הדרך. אין הוא מכיל מבנה קבוע, אך הוא חייב להיות מפורט וברור, במטרה להבטיח את הצלחת האפליקציה. האפיון הפונקציונאלי אמור לפרט לגבי הפונקציות השונות של האפליקציה עבור המשתמשים, פונקציות ההרשאות השונות, פונקציות תקשורת, פונקציות מדיה וכדומה. מסמך זה משמש גם לצורך קבלת הצעת מחיר מדויקת לתהליך פיתוח האפליקציה. 

אם ככה נכון לדייק כי אפיון טכני הוא מוצר משלים לאפיון פונקציונאלי. בפונקציונאלי מגדירים את הדרישה, בטכני יורדים לרזולוציה של איך מבצעים את זה בפועל. 

מה כדאי לדעת לגבי חברה לאפיון טכני?

מדוע כדאי להשקיע בשירותיה של חברה לאפיון טכני?

חברה שמתמחה באפיון טכני תוכל לספק לכם את המסמך המפורט והמקצועי ביותר. יש לזכור כי האפיון הטכני מהווה מעין ספר הוראות עבור המפתחים, לכן חשוב להשקיע בכל הניואנסים הקטנים. כדאי לציין כי במידה והאפיון הטכני יהיה לקוי, הדבר יתבטא באפליקציה ויגרור לא מעט תיקונים מיותרים ויקרים. לכן מי שמעוניין להבטיח לעצמו פיתוח אפליקציה מהיר, יעיל ומקצועי, ישקיע באפיון ברמה הגבוהה ביותר. מסמך האפיון יכול להכיל עשרות ואפילו מאות עמודים, בהתאם לרמת המורכבות של האפליקציה שלכם. כל אחד מרכיבי האפליקציה חייב לזכות לתיאור ולהסבר מקיף, במטרה להבטיח פיתוח שיהיה זהה ב- 100% לכוונות ולמטרות שלכם.

חברה לאפיון טכני – חלק חיוני מתהליך פיתוח האפליקציה

אפיון טכני יכלול מידע רב לגבי הגורמים המעורבים בפיתוח האפליקציה, תוכנית העבודה, יעדים ומטרות, בעיות צפויות ופתרונות אפשריים, תיאור ממשק המשתמש, אבטחה, הרשאות וכדומה. המסמך אמור לכלול גם פרטים לגבי אבטחת האפליקציה, חומרה ותוכנה ייעודיים, טכנולוגיות ותשתיות נדרשות. המטרה היא לאפשר לכל מי שמעורב בפיתוח האפליקציה להבין באופן מדויק את תפקידו בכוח ואת טווח האחריות שלו. מעבר לכך, מסמך האפיון אמור להכיל מידע מפורט לגבי המסכים הנדרשים עבור האפליקציה, המידע שיישמר על כל אחד מהמשתמשים, המודל העסקי המתאים ואפיון פאנל הניהול של האפליקציה. האפיון חייב להתייחס גם לקהל היעד, סוגי המשתמשים ונושאים רבים נוספים, שדורשים מעורבות של שני אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים- אחד בצד הטכנולוגי ואחד בצד של חווית המשתמש. יש לזכור כי אפליקציה שלא תהיה ידידותית למשתמש לא תצליח לשרוד בשוק התחרותי של היום. 

אנו בחברת Level App נשמח לספק לכם אפיון טכני לאפליקציה שלכם. אנו מומחים בפיתוח אפליקציות ומערכות ווב מתקדמות ונשמח לתרום לכם מהידע והניסיון שצברנו לאורך השנים. אנו מספקים יחס אישי וליווי צמוד לכל אורך התהליך, במטרה להבטיח לכם את האפליקציה המקצועית והמוצלחת ביותר. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

הגעת עד לפה,
מזמינים אותך לשיחת ייעוץ
ללא עלות!

התקשרו 073-7788999
או השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם
יש להזין שם מלא
יש להזין מספר טלפון תקין
שדה זה הוא לא שדה חובה

יכול לעניין אותך גם